autora: admin

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

W nietypowy sposób zakończył się ten nietypowy rok szkolny. Uroczyste zakończenie było udziałem tylko grupy uczniów, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem. Spotkali się oni z Dyrekcją szkoły i wychowawcami. Pozostali uczniowie spotkali się potem w klasach, gdzie otrzymali swoje świadectwa. Cóż, miejmy nadzieję, że po wakacjach spotkamy się już w „normalnych ” warunkach i tak już pozostanie. Nauczycielom i uczniom ... Przeczytaj cały artykuł »

Obóz mundurówki

21 czerwca certyfikowane klasy wojskowe 2A i 2C wyjechały na tygodniowy obóz szkoleniowy do Duszników Zdrój. Opiekunami obozowiczów zostali Pani Anna Tęcza, mjr Krzysztof Kopczyński i Pan Tadeusz Stach. W pierwszym dniu były zajęcia z terenoznawstwa, obrony przeciwlotniczej oraz przed bronią masowego rażenia. Było gorąco, później burza, ale humory dopisywały. II dzień na obozie wojskowym upłynął pod kątem zajęć z ... Przeczytaj cały artykuł »

Warsztaty pszczelarskie

Ostatni tydzień przed wakacjami młodzież z klasy 2 TEG wykorzystała na wyjazdowe warsztaty pszczelarskie, warsztaty winiarskie, warsztaty w Dolinie Karpia w Zatorze oraz dowiedziała się w CDR w Krakowie, jak tworzyć lokalną markę. Wszystkie szkolenia odbyły się w ramach projektu Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy organizowanego przez RCRE Opole. W warsztatach i krótkim zwiedzaniu Krakowa uczestniczyli: Wiktoria Benroth Oliwia ... Przeczytaj cały artykuł »

Kurator zaprasza!

Otrzymaliśmy prośbę od Opolskiego Kuratora Oświaty o przekazanie rodzicom informacji, że w dniu 22.06.2021 r. o godz. 17.00 odbędzie się konferencja online Opolskiego Kuratora Oświaty, z udziałem przedstawicieli Podmiotu leczniczego, adresowana do rodziców uczniów szkół podstawowych (w związku z włączeniem grupy nastolatków w wieku 12+ do programu szczepień) i ponadpodstawowych na temat programu szczepień nastolatków.link https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_Y2I2ODFmMWItZTczOS00ZWZhLWExNjMtOWQ3OGMxYWU1MWVl%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%2215c96fbb-a7d3-4d5f-9f38-67ccbedad6ba%22%2c%22Oid%22%3a%2247a4b337-f8d4-47d8-835c-b90c5d25d58c%22%7d Przeczytaj cały artykuł »

Warsztaty animacyjne dla hotelarzy

Animacja czasu wolnego to temat naszych dzisiejszych warsztatów zorganizowanych dla wszystkich klas hotelarskich w naszej szkole. Celem zajęć było poznanie kim jest animator, jaka jest jego specyfika pracy oraz poznanie gier, zabaw oraz tańców dla różnych grup wiekowych stosowanych w hotelach. Nauczyliśmy się jak zabawić dorosłych, młodzież oraz najmłodszych bywalców hoteli. Podczas warsztatów młodzież uczyła się jak poprzez zabawę i ... Przeczytaj cały artykuł »

Wirtualna strzelnica w zasięgu ręki

Mamy to! Już niedługo nasi uczniowie będą mogli skorzystać z nowoczesnej strzelnicy wirtualnej w budynku naszej szkoły. Otrzymaliśmy informację, że nasza oferta w konkursie „Strzelnica w Powiecie 2021” zyskała aprobatę MON. Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Prudniku za wsparcie finansowe i merytoryczne w realizacji tego zadania. Przeczytaj cały artykuł »

To co dobre szybko się kończy, czyli praktyki 2021

Nasza praktyka odbyła się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym ,,Dąbrówka’’ w Prudniku, uczęszczały na nią 2 i 3 klasa hotelarska Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku.Praktyka odbyła się w dniach 17.05-11.06.2021r.Atmosfera była bardzo miła. Wszystkie pokoje są przytulone oraz w bardzo zadbanym stanie. Obiekt jest w nowoczesnym stylu przez co wygląda bardzo elegancko. Podczas praktyki nauczyliśmy się pracy na stanowisko recepcjonista oraz ... Przeczytaj cały artykuł »